Domowe metody zwalczania mrówek nie zawsze zdają egzamin. Całkowite wytępienie tych owadów wymaga rozłożenia specjalnego środka biobójczego, który ma postać żelu i jest wzbogacony o mieszankę substancji białkowych oraz feromonów. Ponieważ jego właściwości smakowo-zapachowe zostały wzmocnione, przyciąga mrówki silniej niż prawdziwe jedzenie. Zawarta w preparacie trucizna zaczyna działać na insekty po kilku godzinach od spożycia preparatu. Metoda żelowa prowadzi do likwidacji całej populacji mrówek w krótkim czasie.

Szukają Państwo skutecznego sposobu na mrówki w domu lub ogrodzie? Zapraszamy do kontaktu. Zaproponujemy dogodny termin zabiegu i odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

Dlaczego nie należy zwlekać z pozbyciem się mrówek?

Mrówki są na ogół pożytecznymi owadami, jednak gdy jest ich zbyt dużo, mogą powodować poważne szkody. Naruszają i zanieczyszczają żywność, przez co nie nadaje się ona później do spożycia przez człowieka. Pozbycie się mrówek z domu jest też konieczne ze względu na drewniane elementy, w których owady te zakładają gniazda, powodując poważne zniszczenia. W ten sam sposób uszkadzają także drzewa.

zwalczanie-mrowek-w-domu

Chociaż mrówki roznoszą nasiona, eliminują wiele szkodników i czyszczą ściółkę z odpadów organicznych, mogą wpływać negatywnie na roślinność. Niszczą pąki kwiatów i utrudniają ukorzenienie się sadzonek. Odmrówczanie w ogrodzie może być też konieczne ze względu na przesuszoną ziemię, która jest efektem budowania w glebie sieci korytarzy i gniazd przez insekty. Innym powodem są mszyce, które wydzielają tzw. rosę miodową zjadaną przez mrówki. Owady te żyją w protokooperacji. Mrówki w zamian za pożywienie chronią mszyce, np. przed biedronkami.

+48 885 888 994

Lubuski zakład dezynsekcji

Zadzwoń:
+48 885 888 994

Napisz:
biuro@dezynsekcja-lubuskie.pl

logo-lubuski-zaklad-dezynsekcji