Metoda żelowa wykorzystywana jest do tępienia karaluchów, prusaków i mrówek. Polega na wyłożeniu specjalnego preparatu w miejscach bytowania insektów. Środek biobójczy wzbogacony jest m.in. o substancje zapachowo-smakowe, atrakcyjne dla owadów, a niewyczuwalne i całkowicie bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt domowych. Żelowanie nie wymaga specjalnego przygotowania pomieszczeń czy ich wietrzenia. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo i są zauważalne po kilku lub kilkunastu dniach w zależności od rodzaju zwalczanych insektów i wielkości populacji.

Chcą Państwo pozbyć się szkodników skutecznie, bezpiecznie i dyskretnie? Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy także na dodatkowe pytanie.

W czym tkwi skuteczność żelowania?

Żel biobójczy zawiera substancję trującą, która uaktywnia się w organizmie insekta średnio 2-4 h od spożycia preparatu. Oznacza to, że owad jest w stanie wrócić w tym czasie do miejsca, gdzie kryje się reszta insektów i tam umrzeć. W przypadku zwalczania karaluchów ma to ogromne znaczenie, ponieważ szkodniki te żywią się martwymi osobnikami. W związku z tym trucizna znajdująca się w ciele martwego karalucha trafia do żołądka innych insektów i tak stopniowo doprowadza do wytępienia całego stada. Jest to tzw. efekt kaskadowy.

Czas likwidacji szkodników za pomocą metody żelowej uzależniony jest m.in. od ich ilości i dostępu do innego pożywienia. Ponieważ środek trujący działa dopiero po jego spożyciu, likwiduje jedynie dorosłe owady. W związku z tym po pewnym czasie zauważyć można młode osobniki, dopiero co wyklute z jajeczek, jednak ich likwidacja jest jedynie kwestią czasu. Wystarczy, że spożyją żel.

metoda-zelowa-cena

+48 885 888 994

Lubuski zakład dezynsekcji

Zadzwoń:
+48 885 888 994

Napisz:
biuro@dezynsekcja-lubuskie.pl

logo-lubuski-zaklad-dezynsekcji